Ця сторінка, втім, як і вся наша діяльність, створена, щоб допомогти вам (замовнику) отримати якісну послугу. Навіть якщо ви користуєтеся послугою майстер сантехнік в іншому місці, ви завжди можете знайти відповідь або запитати нашого консультанта. Ця послуга абсолютно безкоштовна. Адже ми хочемо, щоб сантехніка у вашому будинку чи офісі вас радувала довгі роки.
FAQ — питання, що часто ставляться про сантехніку
Унітаз
Стандартні кріплення, що йдуть у комплекті з унітазом, повинні забезпечувати надійне стійке положення унітазу. Але якщо з якихось причин він хитається, можна в першу чергу підтягнути кріплення і промазати стик між підлогою та унітазом силіконовим герметиком або клеєм для кахлю.
Конденсат утворюється на поверхнях температура яких нижча за навколишнє середовище, це природний фізичний процес. У випадку з унітазним бачком причиною може бути постійна циркуляція води, викликана несправністю арматури або погана витяжка в санвузлі.
Перед тим, як купити новий унітаз, вам необхідно уточнити параметри приладу, що підходить саме вам. І так, які основні відмінності унітазів:
- товщина матеріалу з якого зроблено унітаз
- якість комплектуючих, що пропонуються в наборі з приладом (наливна та зливна арматури, кришка з сидінням)
- наявність спеціальних/додаткових опцій унітазу (наприклад, система антисплеск)
Звичайно ж при виборі нового унітазу, щоб не виникло труднощів щодо його встановлення, необхідно звернути увагу на напрямок каналізаційного виходу, бік де розміщується точка підключення води, врахувати габарити та форми бажаного приладу
Насамперед, щоб встановити новий унітаз, спочатку потрібно демонтувати старий. Далі, якщо є необхідність, потрібно вирівняти підлогу та очистити каналізаційний вихід. Наступний крок, розмітка кріплень нового приладу, складання бачка, встановлення та зміцнення нового унітазу. Завершальний крок — підключення води до унітазу та застосування силікону як герметик біля основи нужника.
Ну, а якщо сумніваєтеся у своїх навичках чи просто немає на це часу, зверніться до професіоналів. Ми позбавимо вас клопоту щодо встановлення нового унітазу
Сіфон
Багато фахівців скажуть, що сталеві пляшкові сифони поступаються пластиковим за багатьма показниками. Наприклад розібрати почистити і заново зібрати буде набагато простіше сифон із пластику, також пластик не схильний до корозії, але і ціна пластикового сифону буде звичайно ж нижчою. Сталевий сифон більш міцний і має більш привабливий зовнішній вигляд.
Для початку потрібно визначити місце протікання, можливо це стик між раковиною та змішувачем, у цьому випадку потрібно поправити ущільнювальну гумку та підтягнути сам змішувач.
Також причина течі може бути в гумовому або силіконовому ущільнювачі розташованому між поверхнею раковини та сифоном, воно могло розтягнутися, дати тріщину, або просто зрушити з місця і за погано закручену накидну гайку.
Вана кімната
Щоб емаль ванни зберігала початковий колір, їй необхідний правильний догляд. Не варто наливати у ванну дуже гарячу воду більше 70 градусів, при дії високої температури може статися скол. Можна спочатку влити невелику кількість прохолодної води, а потім вже наливати гарячу.
Не потрібно застосовувати при чищенні ванни миючі засоби, що містять кислоти, вони можуть руйнувати емалевий шар. Бажано, щоб ванна завжди була сухою. При можливості не слід зберігати у ванні воду і допускати течію крана все це може призвести до пожовтіння емалі.
Ви помітили, що під ванною з’явилася калюжа води. Перед тим як починати переживати та нервувати, потрібно зрозуміти звідки тече вода.
Щоб визначити, що тече під ванною, необхідно:
- Взяти ліхтарик, як правило, є в кожному телефоні, і заглянути під ванну. Якщо не видно явних перебігів, перейдіть до наступного пункту.
- Далі необхідно включити воду та закрити сифон пробкою. Це потрібно, щоб набрати трохи води у ванній кімнаті. Як тільки у ванній набереться вода на пару сантиметрів, можна відкрити пробку і знову з ліхтариком дивитися вниз на ванну, на сифон і каналізаційну трубу.
- Якщо раніше, ви не знайшли в чому причина течі під ванною, значить робимо таке. Необхідно, щоб одна людина лила воду душовою лійкою на стіни ванної, а інша людина з ліхтариком дивилася вниз. По периметру ванної, стик із плиткою, замурований силіконом. З часом герметик може зсихатися, що стане причиною протікання води під ванну.
- Ще одна причина, від якої може з’явитися вода під ванною, — протікає труба водопроводу. У цьому випадку вода буде текти постійно, поки в трубах є тиск води.
Всі ці пункти, з описаними проблемами, вирішуються. Достатньо лише звернутися до правильних фахівців у вашому регіоні.
Інженерна сантехніка. Водопровід
Якщо ви вирішили оновити сантехніку або виконати якісь сантехнічні роботи і не знаєте діаметр труб? Все що вам треба зробити лише згадати курс математики середньої школи. Потрібно заміряти довжину кола та розділити його на 3,14. Число, що вийшло, і буде діаметром труби.
Не існує найкращих труб. Кожен тип труби має свої переваги і недоліки. Перед покупкою порадьтеся з фахівцем, прочитайте професійні сайти в інтернеті. Головна умова – труба, незалежно від типу, має бути фірмовою. Ну і звичайно ж якість монтажу водопроводу залежить від рівня компетенції рук майстра сантехніка.
Тут думки можуть розходитися. У принципі, можна, але не потрібно. Найкраще для монтажу використовувати поліпропіленові труби одного типу та виробника.
Проблеми з трубами з металопластику, про які пишуть в інтернеті, викликані, як правило, однією з наступних причин: задля економії куплено контрафакт, монтаж металопластикової труби зробити з порушеннями стандартів, порушено правила експлуатації цього типу труб. При порушенні правил експлуатації будь-який тип сучасних труб (металопласт, мідь, поліпропілен, зшитий поліетилен і т.д.) можна довести до сумних наслідків, а потім нарікати на погану якість.
Найбільш професійним та надійним варіантом є монтаж за допомогою льону та пасти. Другий, щонайменше надійний варіант – застосування анаеробного гелю, але це варіант на любителя, т.к. з’єднання, ущільнені за допомогою більшості типів гелю, досить складно розібрати і не можна регулювати.
Нитка, яку останні роки активно рекламують, – досить гарний варіант для термінових та невеликих сантехнічних робіт. Особливо якщо ви трохи ліниві і не хочете мучитися з намотуванням льону, яка вимагає певного вміння.
Що стосується фум-стрічок, ми не рекомендуємо їх застосовувати для монтажу металевих різьблень. У побутовій сантехніці, фум-стрічки застосовуються в ступінчастих фільтрах тонкого очищення, для монтажу пластикових різьблень малих діаметрів (1/4″, 3/8″, 1/2″), які не можна ущільнювати будь-яким іншим матеріалом. Принципово фум-стрічки задумані для монтажу систем, що працюють при температурах: від -50 до -200°С (райони крайньої півночі, апарати глибокого заморожування), а також для застосування в медичній та харчовій промисловості, де існують найсуворіші норми, що виключають будь-які мікроскопічні волокна та включення. звичайних умовах такі з’єднання мають низьку надійність, течуть під дією вібрації, їх категорично не можна регулювати, також фум-стрічки не захищають різьблення від корозії.
Останнім часом набирають популярності силіконові стрічки. Вони досить надійні і мають один незаперечний плюс: дозволяють монтувати між собою пластикові та металеві різьблення.
Як правильно ущільнювати різьблення льном і пастою, дивіться відео на нашому YouTube каналі:
Якщо в квартирі потекла труба, а вхідний (загальний) вентиль перекрити не виходить, потрібно:
- Звернеться до обслуговуючої компанії, вашого ЖК. Це може бути ЖКГ чи ОСББ. Пояснити ситуацію та попросити перекрити воду у спільній трубі (стояк)
- Якщо обслуговуюча компанія, з якихось причин не може (не хоче) перекривати водопровідний стояк. Необхідно звертатися до Аварійної служби водоканалу вашого міста.
- Після того як була перекрита вода в стояку (загальній трубі), можна приступати до пошуку майстра для виконання заміни загального вентиля в квартирі та ремонту труби, що протікає.
- Приватний майстер сантехнік (стороння компанія) не має повноважень відкривати технічні приміщення вашого ЖК. Також не можуть перекривати воду у загальнобудинковій трубі водопостачання.
Насправді, як це не сумно вам повідомляти, ні ЖКГ, ні ОСББ, ні ще хтось не повинен ремонтувати або міняти труби, що протікають у вашій квартирі.
Як і ви не зобов’язані, займатися ремонтом або заміною будь-яких комунікацій у вашому будинку. Це обов’язок обслуговуючої організації.
Відповідальність за ремонт чи заміну сантехніки чи електрики в межах вашої квартири – абсолютно тільки на ваших, господарських плечах.
Все, що знаходиться за межами вашої квартири – це відповідальність керуючих органів. За обслуговування даних комунікацій із мешканців будинку приходять кошти у вигляді комунальних платежів.
Кухня
Диспоузери — це пристрій, що встановлюється під раковиною, для подрібнення харчових відходів у своїй конструкції має потужні ножі, що обертаються, що працюють від електрики. Призначені вони для перемелювання залишків харчових продуктів, що потрапляють у злив мийки (дрібні кістки, очищення, шматочки фруктів та овочів, м’яса). Харчові відходи, що потрапили в слив, перемелюються в дрібні частинки і змиваються в каналізацію, при цьому сифон і каналізаційної труби не забиваються.
Опалення
Спершу, варто спустити повітря через кран Маєвського, за допомогою шліцевої викрутки (плоскої), закручений він збоку радіатора, нагорі (якщо він є), діаметр його 1,5 см, біленький. Якщо його немає, викликати сантехніка для його монтажу, перекрити стояк, або крани на подачі та звороті (труба зверху, знизу)
Перевірити чи відкриті крани (обидва) повністю на подачі та звороті. Якщо крани кульові, то ручка крана розташовується вздовж труби-відкритий, якщо закритий — то поперек труби. Ручку, тобто кран у напівзакритому положенні, залишати не можна!
Якщо це не приносить позитивного ефекту, слід звернутися до спеціаліста-сантехніку.
Можливі причини: забиті труби опалення, звужений діаметр стояка, не до кінця відкриті крани на стояку (тех. поверсі, підвал), забилися брудом крани перед радіатором, забитий фільтр грубої очистки в теплоцентрі, забився теплообмінник, неграмотний монтаж теплообмінника та всього теплоцентру, аварія на теплотрасі, тощо.