Важко уявити сучасну квартиру чи офіс, де немає автономного водонагрівача. Бажання мати елементарні умови комфорту — це природнє бажання людини.
Чому бойлер є практично в кожній квартирі:
- Довга та часта відсутність центрального гарячого водопостачання;
- Відносна бюджетність користування на користь бойлера;
- Бажання контролювати температуру та присутність гарячої води в крані;
Але, бойлер, як і решта техніки у вашій квартирі чи будинку, може ламатися. Чому? Давайте, розберем причини, чому може заматися ваш бойлер:
- Кран тиску. Це така штучка, через яку «постійно» стікає/капає вода. Небагато, але проте тече. Навіщо він потрібний? Елементарний урок фізики. Бойлер нагріває воду, відповідно всередині приладу утворюється тиск, який якщо йому не буде куди подітися, може просто «розірвати» нагрівальний прилад, бойлер. Для того щоб цього не сталося, існує кран тиску. Через який при критичному тиску всередині приладу скидається надлишок води. Щоб простежити за працездатністю крана тиску, я рекомендую встановлювати пристрій з можливістю механічного скидання води. Іншими словами, на крані повинен бути такий «прапорець», натиснувши який ви побачите, що починає текти вода. Якщо вода не тече, значить: кран не працює, кран забився (бо в бойлері накопичується накип/бруд).
- Зламалася електрика. Можуть вийти зладу нагрівальні елементи — ТЕН. Або спрацювати штатний захист бойлера. Також, треба памʼятати про якісний дріт підключення. Він має бути потужним/підходящим. Перетин проводів для прокладання електропроводки до накопичувального бойлера потрібно вибирати в залежності від потужності цього бойлера. Накопичувальні бойлери, на відміну від проточних, зазвичай бувають від 1,5 до 3,0 кВт. Для такої потужності цілком достатньо буде перерізу мідного проводу 2.5 мм. Наприклад такої марки як: ППВ 3х2,5. Якщо потужність накопичувального бойлера від 3 до 7 кВт, то для його підключення до електромережі підійде мідний провід з одинарною ізоляцією: ППВ 3х4,0 — цей провід годиться для прокладання в кабель-каналах, у пустотах плит перекриттів та при укладанні його в штробу. Для відкритої прокладки проводки можна використовувати більш дорогі дроти з 2-ї ізоляцією: ВВГ 3х2,5 або ВВП 3х2,5.
- Потік бак. Так, порушення цілісності бака бойлера — це досить розповсюдженна проблема. Чи можливо відромонтувати такий вид поломки, залежить від того, звідки саме витикає вода. Бойлер — це суцільна бочка, без отворів. Єдиний вихід, який є в бойлері, знаходиться під кришкою електрики. Так званий — фланець. Причиною протікання води з бойлера, який можливо відромонтувати, може бути порушення ущільнення фланцу. Вирішується — заміною резинової прокладки. Ну і звичайно ж не забувайте, що бойлер потребує чищення. В інструкції написано, що цю процедуру необхідно проводити щонайменше раз на рік.
Замовити встановлення бойлера можна тут
Ось так, дуже просто і в двох словах, ви дізналися про можливі причини поломки бойлера. Для тих, хто не дуже любить читати, я записав відео (ОБОВ’ЯЗКОВО ПІДПИШИТЬСЯ НА КАНАЛ):
Comments are closed.