Бойлер є важливим побутовим приладом у господарстві. Адже завдяки бойлеру покращується комфорт кожного з нас. Але цей комфорт ми не особливо помічаємо, тому що він є. А от коли бойлер ламається, то одразу помітно, що чогось не вистачає для повного щастя.
Що робити, коли протікає бойлер? Насамперед, це не панікувати, а відразу звернутися до фахівця, який грамотно продіагностує вашу техніку. Більшість причин поломок можна усунути на початковій стадії.
Якщо потік бойлер знизу, необхідно якнайшвидше знайти джерело проблеми та усунути його. Розглянемо, з яких причин тече бойлер, і як можна повернути його робочий стан.
Що зробити, коли потік болер
Як тільки ви побачили, що протікає бойлер знизу, відразу ж висмикніть вилку з розетки. Тільки після вимкнення електрики можна приступати до огляду техніки. Якщо в ньому утворилася тріщина, то бойлер протікає зазвичай збоку або у верхній частині.
У будь-якому випадку, коли підтікає бойлер, це говорить про його поломку і зволікати з цим не потрібно. Інакше ваша техніка може остаточно вийти з ладу або ще гірше, статися коротке замикання. Це може бути дуже небезпечним для оточуючих.
Якщо тече бойлер знизу, то це може говорити про заміну анода в пристрої або необхідність провести чищення його ТЕНа. Варіантів може бути декілька, найкраще не ворожити та не експериментувати, а викликати на допомогу професіонала, який зможе безпечно та якісно усунути проблему.
Якщо тече вода з бойлера в районі заглушок, варто придивитися до шлангів, які відповідають за подачу води в техніку і видачу з неї. Потрібно уважно перевірити з’єднання на герметичність та можливо замінити ТЕН. Такий ремонт не відноситься до простих, тому що потрібно знімати техніку, спускати з неї воду та шукати причину несправності. Тому не пошкодуйте грошей та зверніться до хорошого майстра.
Причини, чому тече бойлер та як усунути протікання
Одна з причин, чому тече бойлер – пошкоджена зовнішня оболонка бойлера. Від такої поломки ніхто не застрахований, і така проблема може виникнути навіть відразу після установки приладу. Причиною цього може бути не підключений запобіжний клапан, що запобігає переповненню бака. Адже якщо бак переповнений, то деформації не уникнути. Також таке пошкодження може виникнути і при підключеному клапані, наприклад, коли вийшов із ладу сам клапан. Виявити таку проблему можна по стікаючій воді по трубі, що підводить воду в бак. Усунути протікання бойлера в такому разі можна буде заміною клапана.
Також деформація може статися, коли при установці використовувалися неякісні труби. Такої поломки краще не допускати, адже якщо корпус деформований, ремонту водонагрівач не підлягає, потрібна заміна, так як використовувати таку техніку небезпечно.
Ще одна причина, через яку може статися протікання бойлера – це виробничий брак. Так, таке трапляється, звичайно, дуже рідко, якщо це відомі бренди, але якщо ви придбали дешевий бойлер сумнівного виробництва, то таке може бути. Щоб це зрозуміти, слід викликати майстра, особливо якщо бойлер ще на гарантії. У випадку виробничого браку, вам продавець повинен поміняти техніку на нову, але за умови, що ще не закінчився гарантійний термін.
При тривалій експлуатації бойлера, його ТЕН може покриватися товстим шаром накипі і може стати причиною некоректної роботи техніки, а саме її протікання. Тече бойлер у такому випадку з-під кришки накопичувальної ємності.
Бойлер повинен обов’язково встановлювати фахівець, який знає, як правильно це робити. Адже якщо монтаж провести неправильно, він може текти.
Найчастіше при неправильному монтажі, протікання виникає у місці кільця ущільнювача. Усунути таку течу, не буде проблемою, просто варто сильніше затягнути гайки.
Якщо під час монтажу були погано загерметизовані з’єднання, то бойлер теж пропускатиме воду.
Можливо, при монтажі вирішили заощадити і взяли не дуже якісні матеріали, такі як фітинги, ущільнювачі тощо.
Зношування прокладки. Якщо вода протікає через ревізійний отвір у пластиковій кришці у нижній частині бака, то, найімовірніше, втратила еластичність гумова прокладка на фланці.
Причиною того, що протікає водонагрівач знизу, може бути звичайнісінька прокладка. Розташована вона в нижній частині приладу, і щоб зрозуміти, що причина саме в ній, варто зняти нижню кришку водонагрівача. Але, не забувайте, що для початку потрібно знеструмити прилад. Переконавшись, що проблема саме в прокладці, змініть її. Необхідно підібрати точно таку ідентичну прокладку. Купуючи, потрібно назвати номер моделі водонагрівача, щоб деталь ідеально підходила.
Бойлер тектиме, якщо в ньому погано загерметизовані з’єднувальні канали.
Протікання накопичувального бака – це також одна з причин, через яку бойлер капає знизу. Про причину такого перебігу може свідчити потік води підводкою. Виникнути така ситуація може через порушення правил монтажу техніки.
При підключенні дуже важливо використовувати металеві труби, а не пластикові. Адже при використанні пластикових, у бак можуть надходити гідравлічні удари, які згодом можуть його руйнувати.
Протікання запобіжного клапана. Запобіжний клапан бойлера – це маленький кран із отвором. Заміна клапана допоможе усунути протікання.
Відсутність профілактичних робіт. Висока жорсткість води, і навіть наявність у ній великої кількості домішок обов’язково позначиться роботі бойлера. У міру того як буде використовуватися водонагрівач, необхідно регулярно проводити профілактику, очищення від забруднень і заміну деталей, що відслужили.
Як подовжити роботу бойлера
Абсолютно вся побутова техніка потребує догляду та дбайливої експлуатації. Бойлер – не виняток. Для того щоб ваш водонагрівач працював без проблем якомога довше, не забувайте стежити за ним та виконувати такі рекомендації:
Усередині водопроводу має бути тиск не вище 3 атмосфер. Якщо такий показник вищий, то необхідно встановити між трубою, що підводить, і вхідним відгалуженням знижувальний редуктор. Редуктор необхідно налаштувати на дві атмосфери – це ідеальний показник тиску в накопичувальному резервуарі бойлера.
Стінки бака та ТЕН потрібно регулярно чистити від сольових відкладень та накипу. Виконання цієї простої поради продовжать термін служби вашої техніки.
Скупчення накипу в бойлері
Слід спостерігати за станом магнієвого анода і для максимального захисту замінювати його не рідше ніж раз на рік. Це забезпечить постійний захист від утворення корозії.
Також фахівці радять встановлювати фільтр перед входом в ємність. Фільтр затримує домішки важких металів та пом’якшує водопровідну воду.
Температуру всередині бака необхідно налаштувати таким чином, щоб вона була не вищою за 50С.
Причин, з яких потік бойлер може бути досить багато, проте при їх виникненні перше, що потрібно зробити, — це відключити водонагрівач від мережі, і лише після цього починати огляд. Розкривати бойлер можна лише у тому випадку, коли точно знайдено причину поломки.
Автор тексту: Володимир Хотунцев
Comments are closed.