Сьогодні часто можна зустріти людей незадоволених якістю санітарно-технічної системи у своєму будинку, квартирі, офісі або літньому будинку. Такі типові проблеми як: низька якість роботи санітарно-технічної системи або невідповідне розташування каналізаційних магістралей. Ці труднощі змушують відкласти довгоочікувану перепланування ванної кімнати до невизначеного терміну, коли з’явиться достатньо засобів для перебудови магістралей у бажаній локації. Ситуація ускладнюється якщо після встановлення унітазу магістраль центрального колектора виявилася вищою за вихід труби унітазу, у такому разі унітаз працювати не буде.
Насос-подрібнювач один із найкращих механізмів вирішує ці проблеми. Загальні принципи роботи цього типу механізму: спускаємо воду в унітазі, тим часом збільшується рівень води в корпусі насоса, через що в корпусі підвищується внутрішній тиск; на це реагує датчик і включає двигун подрібнювача туалетного насоса, починають працювати спеціальні ножі; протягом наступних чотирьох-п’яти секунд подрібнюють тверді відходи у воді, далі насосом фекальні стоки виводяться трубою у напрямку до каналізаційної магістралі; далі туалетний подрібнювач готовий до роботи менш ніж через три-п’ять секунд.
Насос-подрібнювач дозволяє відводити відхідні води до 60-100 метрів убік і на 6-9 метрів вгору з умовою взаємного виключення, а саме: якщо транспортувати відходи потрібно строго перпендикулярно до землі, в такому положенні обладнання здатне працювати максимально на 100м, перебуваючи при цьому на межі своїх можливостей. Але, якщо з тим же насосом необхідно підняти відходи ще вгору на деяку відстань, то скоротиться дистанція подачі. Зазвичай, щоб дізнатися можливості свого насоса приймають вже існуючу функцію розрахунку: кожен метр підйому зменшує дальність її транспортування по горизонталі на десятки метрів. На ринку ви можете підібрати більш потужні та спеціалізовані моделі насосів-подрібнювачів.
Під час установки труби, що відводить від насоса до колекторної магістралі значення має довжина труби і необхідна висота. Характеристики насоса повинні бути рівносильними, але краще із запасом в два-три метри дальності подачі. Інші показники: підйомний кут, використовувані матеріали для трубопроводу (для збільшення терміну роботи насоса рекомендується використовувати високоякісні матеріали з багатошарового пластику або кераміки) розташування системи, можуть бути будь-якими, але в рамках розумного і практичного.
Важливим плюсом таких насосів є нетрудомісткий та швидкий монтаж. Він не вимагає дорогих і тривалих будівельних робіт, зможе впоратися навіть новачок. Також насос не потребує особливого технічного обслуговування, а у випадках збою системи (внаслідок чого відбувається перевищення норми рівня води у внутрішній бочці насоса) користувачеві продукту продається звуковий сигнал доти, поки проблема не буде усунута.