Перепланування чи капітальний ремонт квартири проблематично уявити без розведення інженерних комунікацій, систем водопостачання та каналізації.
Щоб провести труби в квартирі, необхідно враховувати ряд першочергових аспектів: розмірність міжповерхових ділянок стояків, матеріал груб, правила прокладки – це малий перелік питань, які слід вирішити на початок робіт з прокладання труб.
Організація системи водопостачання та каналізації зводиться до наступної послідовності заходів:
- проектується схема розведення трубопроводу. Така специфікація повинна враховувати як розміщення сантехнічного устаткування (ванна, унітаз, раковина, біде тощо.), а й варіанти його підключення, способи прокладання труб, число трубних розводок;
- вибір розташування та кількості сантехнічних точок. На цьому етапі слід передбачити, де буде кран для підведення гарячої та холодної води, пральна машина, бойлер;
- підбір матеріалу трубопроводу. Ефективним способом побудови цього типу інженерних комунікацій прийнято вважати полімерні магістралі (труби ПВХ). Вони відрізняються довговічністю, стійкістю до корозійних відкладень та порівняно невеликою ціною. Також можуть бути використані труби з металу та металопластику;
- вибір допоміжних елементів. Блоки грубої або тонкої очистки води, пристрої обліку витрати води, запірна арматура (крани), аварійне обладнання, перехідники та фітинги.
- монтаж трубопроводу. Найчастіше модний інтер’єр, що включає кахель та ексклюзивну сантехніку, псує розведення труб. Тому при монтажі труб належну увагу слід приділити зовнішньому вигляду: їх можна розмістити у спеціальних каналах, шахтах та плінтусах.
Також для прокладання інженерних комунікацій необхідно використовувати лише професійний сантехнічний інструмент та повірене обладнання.