Ремонт змішувача для ванної: можливі поломки та способи їх усунення

Змішувач, що протікає, являє собою жалюгідне видовище, і справа тут навіть не в дорогоцінних краплях води, що тікають в невідомість. Згодом ці течі збільшуються, і якщо не робити будь-яких дій, вони повністю руйнують змішувач. У цій статті ми поговоримо про те, як здійснюється ремонт змішувача для ванної — розглянемо всі варіанти його поломок і знайдемо способи їх усунення.

(098)641-58-40

Виклик майстра 

(063)641-58-40

Виклик майстра 

Ремонт змішувача для ванної: вентилі, напівоборотні кран-букси та джойстики

Всі ці три частини змішувача призначені для керування потоками води — саме в них потрібно шукати причину протікання дорогоцінної рідини через носій змішувача. Також ці елементи змішувачів можуть повною мірою відповідати і за інші несправності – наприклад, поломка вентиля може призвести до вібрацій труб, будь-яка кран-букс (напівоборотна або вентильна) може почати протікати біля крана. Ремонт ванних змішувачів з такими поломками здійснюється практично однаково, крім індивідуальних особливостей самого вузла управління. Розглянемо їх кожен окремо докладніше.

  1. Вентиль. Це найремонтопридатніший елемент управління потоком води в змішувачі, але в той же час і найчастіше виходить з ладу. Викидати його на звалище можна тільки тоді, коли зіпсується сам метал, все інше – гумова прокладка та сальникове набивання – змінюється за дві секунди, після чого змішувач знову повертається до ладу. Найпростіше змінюється прокладка, що відповідає за регулювання потоку води – після того, як кран-букс буде викручено, знизу відкручується невеликий гвинтик, стара прокладка знімається і на її місце встановлюється нова, після чого гвинтик закручується назад. З сальниковим набиванням, через яке виникають течі з-під крана, справи трохи складніші. Для початку слід спробувати підтягнути сальник – кран-букс викручувати для цього не обов’язково. На штирок, на який надівається рукоять вентиля, біля самого основи кран-букси накручена невелика гайка, що має біля основи квадратний переріз. Її і потрібно потихеньку закрутити у напрямку ходу годинникової стрілки. Якщо не допоможе, то викручуємо обпресувальне кільце сальника, намотуємо на шток вентиля сальникову набивку і закручуємо кільце назад, добре затягуючи його. Після таких маніпуляцій течі з-під крана мають припинитися.
  2. Напівоборотні вентилі. Про його ремонтопридатність можна сказати так — на напівоборотному вентилі можна змінювати тільки прокладки, які утримують воду від протікання біля самого крана. Управління потоками води в таких кран-буксах здійснюється за допомогою спеціальних керамічних вставок, які у разі поломки не підлягають ремонту. З одного боку це добре, тому що не доводиться довго возитися з ремонтом – викрутили стару кран-буксу, купили аналогічну та поставили її на місце. Це все, що можна сказати щодо ремонту напівоборотного крана змішувача для ванної.
  3. Не набагато більше можна сказати про ремонт джойстикового змішувача, в якому керування потоками води здійснюється за рахунок спеціального керамічного картриджа — весь ремонт зводиться до заміни цього вузла змішувача.Змінюється картридж відносно просто — спочатку, попередньо відкрутивши гвинт під рукояткою, знімається сам джойстик, потім звинчується декоративний ковпак, під яким знаходиться гайка, що утримує сам картридж. Відкручуємо його, виймаємо картридж, добре чистимо посадкове місце, встановлюємо новий картридж і всю цю справу відновлюємо назад у послідовності зворотного розбирання. Саме так і здійснюється ремонт одноважільного змішувача.

Загалом, тут має бути все зрозуміло, ремонт цих механізмів зводиться або до заміни ущільнювачів і прокладок, або до встановлення нового механізму управління водою.

Як відремонтувати змішувач для ванної своїми руками, дивіться у відео.

(098)641-58-40

Виклик майстра 

(063)641-58-40

Виклик майстра 

UK